KAPITÁNSKY KURZ

Poďte s nami absolvovať kapitánsky kurz na získanie kapitánskeho preukazu skupiny B, ktorý vydáva chorvátske ministerstvo na základe úspešne zloženej ústnej skúšky na chorvátskom kapitanáte. Kapitánsky preukaz oprávňuje na vedenie rekreačnej lode do výtlaku 30 ton v teritoriálnych vodách (12 námorných míľ od pobrežia a priľahlých ostrovov). Súčasťou kapitánskeho preukazu je povolenie na obsluhu námornej rádiostanice. Platnosť kapitánskeho preukazu nie je časovo obmedzená. Kapitánske kurzy organizujeme každú jar a jeseň a kurz je vhodný aj pre úplných začiatočníkov.

Jarné termínyLetné termínyJesenné termíny
1.-8.6.2024 -> cena 390 €27.7.-3.8.2024 -> cena 440 €7.-14.9.2024 -> cena 390 €
8.-15.6.2024 -> cena 390 €14.-21.9.2024 -> cena 390 €
15.-22.6.2024 -> cena 390 €

Predmetom kapitánskeho kurzu je teoretický výcvik – navigácia, pravidlá pre predchádzanie zrážkam na mori, navigačné právo, meteorológia, obsluha rádiostanice a elektronických prístrojov na palube lode. Zvládnutie teórie je podporené týždenným pobytom na našej plachetnici BENETEAU OCEANIS 351, s ktorou absolvujete okružnú plavbu z Mariny Vlaška (na ostrove Brač v meste Milna) na Drvenik Veli, Žirje, Šibenik (tu prebieha skúška), Skradin, Primošten, Rogač (ostrov Šolta) a späť do Milny. Počas plavby budete mať možnosť uplatniť svoje teoretické znalosti a naučiť sa všetky praktické návyky potrebné na vedenie námornej plachetnice.

Kapitánske kurzy na lodi v Chorvátsku

Cena kapitánskeho kurzu obsahuje náklady na loď a inštruktora, online príručku so všetkými potrebnými informáciami, pohonné látky, registráciu a záverečné čistenie lode. Podmienkou konania kapitánskeho kurzu je minimálne 4-členná posádka (bez inštruktora), maximum je 6-členná posádka (bez inštruktora). Je možné dohodnúť si aj iné podmienky, potom však cena bude prispôsobená danému zloženiu posádky.

Skúška na chorvátskom kapitanáte sa skladá v slovenčine, angličtine alebo chorvátčine (alebo vo všetkých troch jazykoch súčasne). Na vydanie kapitánskeho preukazu sú potrebné dve fotografie cca 3 x 2,5 cm. Skúška nie je podmienkou účasti na plavbe.

Ďalšie náklady

  • poplatok za skúšku 110 € (platí sa chorvátskemu kapitanátu)
  • turistická taxa … 7 €/osoba
  • vratná kaucia … 50 €/osoba
  • náklady na kotvenie (približne 25 € na osobu), strava, vreckové

Platby

Záloha 200 eur sa platí pri prihlásení na kapitánsky kurz, doplatok 190 eur sa platí 30 dní pred nástupom na kapitánsky kurz. Poplatok za skúšku 110 eur uhradí každý účastník pred skúškou.